Our Blog

Impozantní výkon jezdců Reiter Young Stars v Misanu

Úvodní podnik evropské série vozů GT4 skončil úspěchem pro posádku ze závodní akademie Reiter Young Stars, dvojice týmu KISKA Jonathan Cecotto a Lennart Marioneck zvítězili s vozem KTM X-BOW GT4 na trati v italském Misanu

Syn legendárního venezuelského závodníka Johnnyho Cecotta vyrážel do nočního závodu po startu z pátého místa. Jonathan se sice nejprve propadl a ztratil několik pozic, ale následně se dostal do tempa a začal stíhat piloty na čele. Také zastávka v boxech dopadla ideálně. Po rychlém a skvěle načasovaném pit-stopu se vrátil na trať Lenny Marioneck, který se suverénním předjížděcím manévrem dostal do čela závodu.

Dvojice Cecotto – Marionek proťala cílovou pásku v Misanu s 9s náskokem před druhým vozem Aston Martin a 17s před třetím Porsche. „Kvůli BoP nám na dlouhých rovinkách chybí rychlost, a tak jsem ztratil hned na úvod několik pozic. Když jsem se ale přizpůsobil, nabral jsem zpět ztracený čas a dostal se opět dopředu. Lenny pak dokončil závod na prvním místě, což je fantastické,“ řekl po dojezdu Johnny Cecotto.

Pro šesté místo absolutně si dojela dcera Petera Koxe Stephane, která se za volantem speciál KTM X-Bow GT4 střídala s Němcem Arne Hoffmeisterem. Třetí nejlepší dvojice v hodnocení Reiter Young Stars byla v Misanu posádka ve složení Eike Angermayr a Reinhard Kofler. Pro Angermayera to byl velmi působivý debut v motorsportu a vlastně vůbec první noční závod.

Druhý závod mohl dokonce dopadnout triumfem jezdců Reiters Young Stars, nakonec nejlepším výsledkem bylo šesté místo posádky Johnny Cecotto – Lenny Marioneck, která působila na druhém místě. Mezi jejich KTM X-BOW GT4 a stejným vozem Reinharda Koflera došlo ke kontaktu a obě posádky se propadly. „Všichni naši jezdci mají jasně dané pozice a to co se stalo je neomluvitelné. Je to velké varování pro všechny naše jezdce. Neurčujeme nikomu žádnou strategii, ale máme jedno pravidlo. Nikdy boj mezi jezdci Reiter Young Starts nesmí dojít ke kontaktu. Všichni ale prokázali rychlost a věřím že budeme patřit celou sezónu na špici evropského šampionátu vozů GT4,“ uvedl Tomáš Enge.

Smůlu si vybral také Jamie Vandenbalck, který bez problémů kroužil na první pozici. Na trať ale musel během závodu safety car, který vyjel tak nešikovně, že belgický jezdec již nedokázal zareagovat a proti pravidlům zpomalovací vůz předjel, za což automaticky následovala penalizace.

Dalším podnikem akademie Reiter Young Stars je závod na rakouském Red Bull Ringu, a to o druhém červnovém víkendu v termínu 10. a 11. 6. 2017.